Wall-e

23.12.08


pixar zaten bir süredir çılgın atıyor, kabul, ama bu nasıl film/animasyon yahu? neredeyse robotların aşkını anlatan bir animasyonda hüngür hüngür ağlıycaktım, böyle bel altı çalışılmaz ki! eh be babacım, ne desem az...

spoiler olacak biraz ama önemsiz, çünkü filmin güzelliği konusundan değil, küçük fikirlerin ustaca kullanılmış olmasından geliyor. hikayenin temelinde post apocalyptic bir dünya, ve çöpleri sıkıştırsın diye dünyaya bırakılmış wall-e isminde bir robot var, ardından eve adında bir canlı formu araştırma robotu dünyaya bırakılıyor, ve wall-e eve'e aşık oluyor. fakat böyle basit bir konuyu harika bir şekilde işlemek, karakterlerin müthiş oluşturulmuş olması, politik mesajlarla birlikte wall-e ciddi ciddi bir alamet-i farika'ya dönüşüyor.

izlemeyen hemen izlesin. ama hemen. hemen yani. o derece güzel. ıskalamayın...

6 yorum:

talento dedi ki...

gemideki hademe robot 10 numara. muro gibi sıyrılıp filmini çektirebilir yakında.

ug-kun dedi ki...

hangisi lan m-o mu?

çubuk makarna dedi ki...

bi de bunun kısa filmi var burn-e diye. filmde bi sahnede gözüken bi robot var. onun komik hikayesi. youtube da falan vardı onu da izleyin.

çubuk makarna dedi ki...

he şimdi aklıma geldi. burn-e o kadar güzel değil de asıl güzel olan presto diye bi kısa animasyon. bu da wall-e vizyondayken başlamadan önce sinemada gösterilen 5-6 dakkalık bi film. çok zekice yazılmış ve eğlenceli bi film.

talento dedi ki...

tavşanlı olan mı? eğer oysa süper cidden..

söylediğim hademe gemide paso yerleri paspaslayan robot.

çubuk makarna dedi ki...

evet sihirbazla tavşan. robotun adı da mo. her eve lazım :)

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP