Atılan sadece ayakkabı değildi!

18.12.08

giderayak kafasına yicekti bir çift ayakkabıyı, ama olmadı ne yazıkki. hani bir teki denkgelseydi razıydım. birtanesi çok yaklaştı hedefe. ama Bush efendinin balına, ayakkabının dönüşü tam da kafa hizasında gerçekleşti, teğet geçti. çevik de çıktı imansız. bir okadar da şebekti o anda. enteresan bir andı gerçekten. ama ''kötüye birşey olmaz'' demişler!
başkanlığı süresince de çevikti adam. her boka maydonoz oldu. koskoca Amerika'nın ekonomisi çöktü, tüm dünya çekti bu osuruğun kokusunu. ikiz kuleler, Afganistan, Irak, hertürlü şebeklik, Ginger'dan kafa üstü düşmeler, şu, bu derken bitirdi başkanlığı. güzel bir finişin eşiğinden dönüldü tabi.
gazetecinin biriydi ayakkabıları fırlatan. her nekadar büyük bir hareket olsa da, yüksek bir içtenlikle yaptığını düşünmüyorum kesinlikle. kahraman olma isteği daha ağır basmıştır kesinlikle. hani ''at, kahraman ol'' denen gol pozisyonları olur ya, onun gibi bişeydi bu. golü attı, top ağlara değmedi sadece. ama yine de ben dahil herkesin takdirini almayı başardı.
daha sonra medyada çıkan haberler gerçekten enteresan. ayakkabı Türk malıymış falan. sözde üretici firmanın patronu çıktı konuştu, ''bu olaydan sonra bilmem kaç kat daha fazla sipariş aldık'' diye. bunebe? sorduk mu? belki de dandik olduğu için kıydı ayakkabılara da fırlattı. vuruyodu belki de topuğun üstünden falan, kimbilir.
dün öğrendim ki kahramanımız hakkında 15 yıl hapis isteniyormuş, öldürmeye teşebbüsten dolayı. yaşayan en büyük katile, binlerce leşi bulunan bir adama atılan bir çift ayakkabı karşılığında 15 yıl. dün de 'Old Boy' seyrettim, adam boku bokuna 15 yıl hapsediliyordu falan, ne iş? Bush yoksa kendi kızkardeşini falan... neyse...
daha geçtiğimiz haftasonu bir arkadaşımla bir barda muhabbet ederken eski günleri andık falan, ''annemizden yediğimiz terliklerin haddi hesabı yoktu'' muhabbeti. benim valide de fena fırlatırdı, hedefi bulurdu hertürlü. çakardı kafaya 10 metreden. demekki yüzlerce kez ölümden döndük. o neden yemedi müebbeti peki? zamanında bir savcıdan ''boş bira şişesiyle saldırmanın cezası yok, dolu ile saldırırsan öldürmeye teşebbüs'' gibisinden bir nasihat almıştık. bu onun gibi birşey sanırım. yapçak bişi yok!

bu da Bush'un 20 Mart 2003'ten itibaren Irak'a attığı ayakkabıları anlatan mükemmel bir animasyon;

http://www.obleek.com/iraq/

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP